Přeskočit na hlavní obsahPřeskočit na vyhledáváníPřeskočit na menuZaregistrujte se zdarma

Moje inzeráty


Hlavní stránkaJídelníčekJídelníček pro kojící matky

Jídelníček pro kojící matkyJídelníček pro kojící matky

Mateřství patří k nejkrásnějším obdobím v životě. Většina maminek se snaží co nejdéle kojit. Kojení je pro miminka velmi důležité a získávají díky němu imunitu a potřebné živiny. Matky, které kojí by však měly dodržovat jídelníček pro kojící matky, který je velmi důležitý. Kojící matky si nemohou dovolit jíst tak, jako když nekojí. Jídelníček pro kojící matky je však sestaven i tak, aby se maminkám dostávalo dostatečného množství látek, kterých se jim díky kojení nedostává v takové míře, jako dříve. Kojení je často spojování s vypadáváním vlasů, únavou či zvýšenou kazivostí zubů. Jídelníček pro kojící matky je sestaven tak, aby těmto nepříjemným jevům zabraňoval.

Co by jídelníček pro kojící matky neměl obsahovat

V prvé řadě je třeba vědět, čeho by se kojící matky měly vyvarovat. Jídelníček pro kojící matky je sestaven tak, aby neobsahoval cizokrajné plodiny či takové, které u nás nezraj či nemají svou přirozenou dobu zralosti. Děti by po nich mohly dostat alergie. Jídelníček pro kojící matky neobsahuje velké množství mléčných výrobků a nedoporučuje se ani pití mléka ve vysoké míře. Opět hroz nebezpečí alerigie. Nedoporučuje se pít 100% přírodní šťávy. Mohou způsobit opruzeniny či nadýmání u dítěte. Jídelníček pro kojící matky obsahuje jídla, která mají minimum bílého cukru. Při jeho zpracování dochází ke spotřebě vápníku a tudíž větší kazivosti zubů, padání vlasů a celkové únavě. Maminky by se také měly vyvarovat konzervovaným a instantním jídlům s přidanými látkami.

Z čeho je složen jídelníček pro kojící matky

Jídelníček pro kojící matky by měl být složen s jídel, která nevyžadují složitou a dlouhou přípravu. Naopak by se mělo jednat o výživné, ale rychlé pokrmy. Místo mléka může matka pít obilné kávy a oblilné nápoje, které podporují tvorbu mateřského mléka. Jako přílohy jídel se doporučují těstoviny, dále je třeba konzumovat mnoho celozrného pečiva a čerstvých plodin. Jídelníček pro kojící matky je i tak velmi pestrý a maminky se nemusí bát, že by v průběhu kojení byly o něco ochuzeny.

Zobrazeno 0-0 inzerátů z 0

Inzeráty - Jídelníček pro kojící matky


1