Přeskočit na hlavní obsahPřeskočit na vyhledáváníPřeskočit na menuZaregistrujte se zdarma

Moje inzeráty


Hlavní stránkaJídelníčekJídelníček ročního dítěte

Jídelníček ročního dítěteJídelníček ročního dítěte

Malé děti se stravují úplně jinak, než my dospělí. Pokud máte doma roční dítě, určitě by nemělo jíst společně s Vámi, ale dodržovat jídelníček ročního dítěte. Vařit pro děti není vůbec složité, je třeba však vědět pár základních věcí, tedy co děti nesmějí a co už mohou. Jídelníček ročního dítěte je přeci jen odlišný od jídelníčku půlročního dítěte, protože roční děti již snesou daleko více, než malá miminka. Mějte však na paměti, že roční dítě je stále velmi malé a nedělejte z jeho žaludku odpadkový koš. Jídelníček ročního dítěte by mohl vypadat následovně.

Jídelníček ročního dítěte je pestrý

Strava ročního dítěte by měla být pestrá. Dítě by také mělo jíst pravidelně. Jídelníček ročního dítěte se skládá ze snídaně, svačinky, oběda, druhé svačinky a večere. Pro správný vývoj byste měli dodržovat pravidelné stravování. Snídaně může být lehčího rázu. Dejte Vašemu dítěti jogurt či přesnídávku. Protože by měl jídelníček ročního dítěte obsahovat kvalitní výrobky, volte opravdu dobré jogurty jako jsou Hollandia či Jihočeský jogurt. Tyto jogurty neobsahují tolik obávané „éčka“ a jsou vhodné i pro ty nejmenší. Na svačinu můžete dát ovoce. Jídelníček ročního dítěte by stále neměl obsahovat exotické ovoce, po kterém by se mohlo dítě osypat. Vhodné jsou jablka, banány, hroznové víno či meloun. Záleží na konkrétním ročním období. Prcek jistě nepohrdne sladkými malinami či borůvkami. Jídelníček ročního dítěte by měl obsahovat vydatný oběd. Zde se nabízí celá řada variant.

Jídelníček ročního dítěte by měl obsahovat kvalitní maso

Můžete svému dítěti připravit kvalitní maso (kuřecí, krůtí, králičí) a přílohu. Jako nejlepší příloha se jeví brambor, rýže či těstoviny. Jídlo již můžete přisolit, ale rozhodně to se solí nepřehánějte. Pro organismus je sůl zbytečná zátěž. Jídelníček ročního dítěte musí být vyvážený a obsahovat dostatečné množství vitamínů pro zdravý růst Vašeho dítěte.

Zobrazeno 0-0 inzerátů z 0

Inzeráty - Jídelníček ročního dítěte


1